ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

1 .استعمال


از Pivot Tables (جداول پاشنه‌اي) براي شناسايي و شعور اطلاعات جدول پاشنه‌اي براي شناسايي داده‌ها در صفحه گسترده به کار مي رود . اين جدول‌ها داده‌ها را تغيير نمي‌دهند ولي ميتوانند خلاصه‌اي از مقدارها ارائه کرده و داده ها متفاوت در ورقه گسترده را بر اساس کاري که مي خواهيد طراحي سايت در مشهد با اين اطلاعات انجام شود باهم مقايسه کنند .


 


اجازه دهيد مثالي را نظارت کنيم . فرض نمائيد ميخواهيد بدانيد در هر منزل در مدرسه هاگوارتز تعدادي نفر معاش مي‌کنند . ممکن مي‌باشد فکر نماييد داده‌هاي چنداني در اختيار نداريم البته براي گروه داده‌هاي بزرگتر اين خصوصيت مفيدتر خواهد بود .


 


براي ساختن يک جدول پاشنه‌اي، ابتدا به منوي Data و بعد از آن Pivot Table مي رويم . اکسل به طور خودکار جدول پاشنه‌اي را برايتان توليد ميکند اما مدام ميتوانيد ترتيب قرارگيري داده ها را تغيير‌و تحول دهيد . پس چهار آيتم براي تعيين داريد .


 


Report Filter: با به کار گيري از اين گزينه مي‌توانيد سطرهاي مشخصي در تيم داده‌هاي خود را ببينيد . مثلا در حالتي که بخواهيد با house ي ايجاد فرماييد مي توانيد به جاي انتخاب کليه دانش‌آموزان فقط دانش آموزان گريفيندور را گزينش فرمائيد .


 


Column Labels: اين آيتم براي توليد هدر در گروه داده به عمل ميرود .


 


Row Labels: دربرگيرنده سطرهاي تيم داده‌ها مي‌باشد . ليبل سطر و ستون‌ها مي‌تواند مشتمل بر داده‌هاي ستون‌ها باشد . براي مثال، اسم کوچک مي‌تواند در ليبل ستون يا سطر کشيده شود . اين موضوع به اين بستگي داراست که شما مي خواهيد داده‌هاي خود را چه طور ببينيد .


 


Value: اين مورد سبب ساز مي گردد که شما به داده ها خويش مختلف نگاه نماييد . به جاي نوشتن همه‌ي مقدارهاي عددي، مي‌توانيد اين داده‌ها را جمع کنيد، ميانگين بگيريد، بيشترين و کمترين اندازه را بدست آوريد، اعداد را بشماريد و يکسري فعاليت ديگر با داده‌هاي خويش انجام دهيد . در حقيقت، زماني که يک فيلد را به سمت Value مي‌کشيد، به چهره پيشفرض يک شمارش انجام مي‌گردد .


 


از آنجايي که مي‌خواهيم تعداد دانش آموزان در هر منزل را بشماريم، به جدول پاشنه‌اي رفته و ستون House را به سمت Row Labels و Values بکشيد . با انجام اين کار، مجموع تعداد دانش آموزان در هر منزل را خواهيد مشاهده کرد .


 


سفارش


فرانش به شما آموزش


اکسل : راهنماي بدون پول مقدماتي براي مبتديان آموزش


کار با اکسل - pivot table 2 .


بيش تر کردن تعدادي سطر يا ستون جديد همانگونه که در هم اکنون پردازش اطلاعاتتان مي باشيد ممکن است به طور مداوم بخواهيد سطر و ستون‌هاي بيشتري را بيش تر فرمائيد . گهگاه زمان ها چه بسا نياز به اضافه کردن هزاران رديف وجود دارد . انجام دادن اين فعاليت به رخ تک تک فوق‌العاده خسته کننده خواهد بود . خوشبختانه مدام رويه ساده‌تري وجود دارد .


 


براي بيش تر کردن يک‌سري رديف يا اين که ستون‌ به برگه گسترده، به تعداد موردنظر سطر يا اين که ستون‌هايي که حالا وجود دارند را هايلايت نماييد . سپس کليک راست کرده و گزينه Insert را بزنيد .


 


در نمونه زير، ميخواهيم سه رديف ديگر اضافه کنيم . براي انجام اين کار، سه رديف را هايلايت کرده و آن گاه insert را تعيين مي کنيم . خواهيد ديد که سريعا سه سطر خالي به کاغذ گسترده بيشتر مي گردد .


 


توليد


سطر خالي در اکسل 3 .


به کار گيري از براي ساده‌سازي داده‌ها وقتي به حجم عظيمي از داده ها نگاه مي کنيد معمولا نيازي نيست که به طور همزمان به تک تک سطرها نگاه فرماييد . گاهي تايم ها به دنبال اطلاعاتي در حوزه خاصي ميگرديد . اين‌جا صحيح وقتي مي‌باشد که غربال به کار مي‌آيد . غربال اين قابليت را به شما ميدهد که داده‌هاي خويش را به سطرهاي مشخصي کاهش دهيد . در اکسل، مي‌توان غربال را به هر يک از ستون‌هاي داده بيش تر کرد و با استفاده از آن ميتوانيد گزينش نمائيد که در آن بازه مي‌خواهيد کدام سلول‌ها را ملاحظه کنيد .


 


بياييد به مثال ذيل نگاهي بيندازيم . با کليک کردن روي زبانه‌ي Data گزينه‌ي Filter را گزينش کنيد . روي نشانه گر کنار عنوان ستون‌ها کليک فرماييد . درحال حاضر ميتوانيد تعيين نماييد که داده ها شما به رخ صعودي تر و تميز شوند يا اين که نزولي . علاوه براين ميتوانيد تعيين نمائيد که سطر خاصي نمايش داده شود .


 


فرض کنيم در نمونه ما که درباره‌ي هري پاتر است، صرفا ميخواهيد دانش‌آموزان گرينفيدور را ملاحظه کنيد . با گزينش غربال Gryffindor بقيه سطرها ناپديد مي شوند .


 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : داده ,داده‌هاي ,انجام ,داده‌ها ,تعيين ,ميتوانيد ,جدول پاشنه‌اي ,دانش آموزان ,تعداد دانش ,وجود دارد ,ملاحظه کنيد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بازسازي و دکوراسيون ساختمان دانلود رایگان نمونه سوالات اینترنت icdl با جواب ( ثابت شده ) دانلود انقلابی Steve فروشگاه اینترنتی خونخوار Chad خرید کتاب و رمان دختر بندری وب دانش آموزی نرگس هلر